MAÇKALILAR LOKMA GÜNÜ’NDE BULUŞTU

Mesleki ve teknik eğitimin köklü okullarından biri olan Maçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ilki 1992 yılında düzenlenmeye başlanan geleneksel lokma günü, Maçkalıları bir kez daha bir araya getirdi.

Okulun Teşvikiye’deki tarihi binası sabah erken saatlerden itibaren Maçka Endüstriyel Teknik Okulları Mezunlar Derneği üyeleri ve görevli öğrenciler tarafından balonlar ve bayraklarla süslendi. Okul bahçesinin girişine mezunların iletişim bilgilerini almak amacıyla stant kuruldu.

Lokma günü nedeniyle düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Program sunucusu Nuri Esen, “Türk ekonomisine yüzlerce binlerce kişi kazandırılan yerdir Maçka” dedi ve kürsüye Mezunlar Derneği Başkanı Fehime Özdemir’i davet etti. Özdemir, şunları söyledi:

“Bugün farklı bir tarzda, farklı bir anlayışla hepimiz bir araya geldik. Ben bütün bildiğimi Maçka’dan aldım. Ve almaya devam ediyorum. Bu okulda olduğum için onur duyuyorum.”

Okul Müdürü Kemal Biricik de konuşmasında okul sanayi işbirliği çalışmalarına verdikleri önemi vurgulayarak, “Maçkalı olmak ayrıcalıktır sloganına bir slogan daha ekliyorum. Sektörle iç içe geleceğinin peşinde.” dedi

Şişli İlçe Şube Müdürü Nail Bölükbaşı ise şunları dile getirdi:

“Bugünün esas sahipleri Maçka mezunları. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla şahsım ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz adına selamlıyorum. Hoş geldiniz diyorum. Bugünün amacı geçmişi tazelemek, geçmiş anıları paylaşmak, bir araya gelmektir. Lise dönemi unutamayacağımız bir dönemdir. “

Maçka Teknik Eğitim Vakfı Başkan Yardımcısı Mustafa Türkel, son olarak sahneye gelerek, “Ben sadece en büyük Maçka diyorum” şeklinde konuştu.

Törende konuşmaların ardından ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Bando Grubu gösteri yaptı. Okulumuz mezunlarının da yer aldığı Mimar Sinan Üniversitesi Tango Kulübü öğrencileri tango gösterisi sergiledi.

Mezunlara lokma ve pilav dağıtılırken okul orkestrası sahne aldı. Mezunlarımız lokma gününde bir araya gelerek eski günlerini yad ettiler.